KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17024320

nr 1702 4320

Max Hellberg

(1907-1976), Sverige

Oljemålning, Markusplatsen Venedig. Signerad. Olja på duk, 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 85x70 cm

Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 maj 2025
kl 19:48:37

18/5 18:42:16 1      Vinnande bud

Max Hellberg

Läs mer om Max Hellberg